About Us

BAŞHEKİM MESAJIAbout

1982 yılında kurulan Meram Tıp Fakültesi Hastanesi 33 yıllık süreçte, en köklü ve en büyük Tıp Fakültesi Hastanesi olarak bölgemizin sağlık güvencesi olmayı sürdürmektedir. Şifa arayan hastalarımıza en iyi sağlık hizmetini vermeye çalışmanın yanında , hekimlik mesleğini ve sanatını öğrenmeye çalışan geleceğin hekim adaylarına ve üniversitelerimizin olmazsa olmazı bilimsel çalışmalara ve toplantılara ev sahipliği yapmayı sürdürmektedir. Meram Tıp Fakültesi Hastanesi’ne başvuran hastaların büyük çoğunluğunu Konya ve çevre illerimizde bulunan diğer sağlık merkezlerinde görülen ve hastanemize sevk edilen komplike hastalar oluşturmaktadır. Bu hastalarımıza en son bilimsel veriler ışığında alanında uzmanlaşmış hocalarımız tarafından güncel ve etkili bir sağlık hizmeti verilmektedir.


Fakültemize hizmet veren öğretim üyelerimiz, çoğu bilimsel çalışmalarını hastanemizde gerçekleştirmekte ve bu çalışmalar sonucunda ortaya çıkan tanı ve tedavi metodlarını hastanemizde uygulamaktadırlar. Farklı hastalıklar için günümüz sağlık teknolojisinin en son imkanları kullanılarak dünyada ve ülkemizde uygulanan teşhis ve tedavi yöntemlerinin tamamına yakını Meram Tıp Fakültesi Hastanesi’nde gerçekleştirilmektedir. Bu özellikleri ile Meram Tıp Fakültesi Hastanesi bölgemizde referans bir hastane olma özelliği taşımaktadır.


Meram Tıp Fakültesi Hastanesi olarak sürekli kendimizi yenilemeye ve geliştirmeye özen göstermekteyiz. Bu bağlamda çok yakında hizmet vermeye başlayacak 900 yataklı son derece modern bir hastanenin yapım çalışmaları hızla devam etmektedir. Yeni projelerimizle Meram Tıp Fakültesi Hastanesi’ni daha da geliştirerek, her zaman sizlere en iyi ve en donanımlı sağlık hizmetini sunan merkez olmaya kararlıyız. Bizim için en önemli şey sağlıklı ve mutlu bir yaşam sürmenizdir. Bu amaçla sizlere en iyi hizmeti sunabilmek için durmaksızın çalışıyoruz. Hastanemizin kurulmasından itibaren kaydettiği aşamaları daha da ileriye götürebilmek için büyük fedakarlıklarla çalışmış, halen çalışan, hastanemize maddi- manevi emeği ve katkısı olan herkese teşekkür eder, sağlıklı bir yaşam geçirmenizi dilerim.


Saygılarımla

Prof. Dr. Ahmet TEKİN