About Us

BAŞHEKİM MESAJIAbout

1982 yılında kurulan Meram Tıp Fakültesi Hastanesi en köklü ve en büyük hastanesi olarak bölgemizin sağlık güvencesi olmayı sürdürmektedir. Şifa arayan hastalarımıza en iyi sağlık hizmetini vermeye çalışmanın yanında, hekimlik mesleğini ve sanatını öğrenmeye çalışan geleceğin hekim adaylarına yönelik çeşitli bilimsel çalışmalara ve toplantılara ev sahipliği yapmayı sürdürmektedir. Meram Tıp Fakültesi Hastanesi’ne başvuran hastaların büyük çoğunluğunu Konya ve çevre illerimizde bulunan diğer sağlık merkezlerinde görülen ve hastanemize sevk edilen komplike hastalar oluşturmaktadır. Bu hastalarımıza en son bilimsel veriler ışığında alanında uzmanlaşmış hekimler tarafından güncel ve etkili bir sağlık hizmeti verilmektedir.

Fakültemize hizmet veren öğretim üyelerimiz, çoğu bilimsel çalışmalarını hastanemizde gerçekleştirmekte ve bu çalışmalar sonucunda ortaya çıkan tanı ve tedavi metodlarını hastanemizde uygulamaktadır. Farklı hastalıklar için günümüz sağlık teknolojisinin en son imkanları kullanılarak dünyada ve ülkemizde uygulanan teşhis ve tedavi yöntemleri hastanemizde gerçekleştirilmektedir. Organ nakli, laparoskopik cerrahi, obezite cerrahisi, el cerrahisi ve geleneksel-tamamlayıcı tıp gibi spesifik uygulamalarda bölgesine hitap eden referans bir hastane olma özelliği taşımaktadır.

Meram Tıp Fakültesi Hastanesi olarak sürekli kendimizi yenilemeye ve geliştirmeye özen göstermekteyiz. Bu bağlamda mevcut hastane yerleşkemizde ve yeni hastane kampüsünde hizmet vermeye devam etmektedir. Yeni projelerimizle Meram Tıp Fakültesi Hastanesi’ni daha da geliştirerek, her zaman sizlere en iyi ve en donanımlı sağlık hizmetini sunan merkez olmaya kararlıyız. Bizim için en önemli şey sağlıklı ve mutlu bir yaşam sürmenizdir. Bu amaçla sizlere en iyi hizmeti sunabilmek için durmaksızın çalışıyoruz. Hastanemizin kurulmasından itibaren kaydettiği aşamaları daha da ileriye götürebilmek için büyük fedakarlıklarla çalışmış, halen çalışan, hastanemize maddi-manevi emeği ve katkısı olan herkese teşekkür eder, sağlıklı ve güzel bir yaşam geçirmenizi dilerim.


Saygılarımla

Prof. Dr. Tevfik KÜÇÜKKARTALLAR