About Us

Beyin Ve Sinir CerrahisiNecmettin Erbakan Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Beyin ve Sinir Cerrahisi (Nöroşirürji) Anabilim Dalı, erişkin ve çocuklardaki sinir sistemi hastalıklarının cerrahi açıdan tanı ve tedavisini yapan bir üniversite kliniğidir. Nöroşirürji Anabilim Dalımız 1982 yılında kurulmuştur. Kurucu öğretim üyesi olarak Prof.Dr. ErtuğÖzkal, Prof.Dr.Osman Acar ve Prof.Dr.Uğur Erongun görev yapmışlardır. Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Yalçın Kocaoğullar’dır. Halen Anabilim Dalımızda 2 Profesör, 1 Doçent, 2 Yardımcı Doçent ve8Araştırma Görevlisi akademik kadroda görev yapmaktadır.
Öğretim üyelerimiz çok sayıda uluslararası ve ulusal dergilerde yayınlanmış bilimsel makalelerin yanı sıra kongre bildirileri, kitapta bölüm yazarlığı, konferansta konuşmacı olarak bilimsel faaliyet göstermişlerdir. Kliniğimiz araştırma görevlilerinin eğitimi, vaka başı eğitim, olgu tartışması, seminer ve literatür sunumu şeklinde yapılmaktadır. Günlük vizit ve haftalık konseyler düzenli olarak yapılmaktadır. Kliniğimizde 9 yataklı tam donanımlı bir yoğun bakım ünitesi ve 26 klinik yatağı bulunmaktadır. Yıllık ortalama 1000 civarında beyin, omurilik ve sinir ameliyatı gerçekleştirilmektedir.
Modern tam donanımlı iki adet nöroşirürji ameliyathanesi ile hizmet vermektedir. Ameliyathane ekipmanlarımız dünya nöroşirurji standartlarında güncellenerek nöronavigasyon,nöroendoskopi sistemleri ile donatılmıştır. Her iki ameliyathanemizde de son teknoloji cerrahi mikroskoplar ve skopiler bulunmaktadır. Kliniğimizde genelnöroşirürjiyi kapsayan her türlü beyin ameliyatları ile kompleks spinal, pediatrik ve periferik sinir ameliyatları yapılabilmektedir. Ayrıca kliniğimiz girişimsel nöroradyoloji ile işbirliği halinde çalışmakta olup beyin damar hastalıklarının (intrakranial anevrizma ve AVM) gibi hastalıkların endovasküler yolla tedavisi sağlanabilmektedir.
Hafta içi 5 gün rutin ameliyatlar yapılırken, 7 gün 24 saat acil vakalara icapcı öğretim üyelerinin katılımı ile acil operasyonlar gerçekleştirilmektedir. Kompleks klinik vakalar için multidisipliner konsey toplantıları yapılmakta tanı ve tedavi protokolleri bu konseyde belirlenmektedir.

Hizmetlerimiz

Randevu

Poliklinik hizmetleri hafta içi 09.00 – 12.00 ; 13.30 – 16.00 saatleri arasında randevu esasına göre verilmektedir.
Ana Sayfamızda bulunan online randevu linkine tıklayarak randevunuzu internet üzerinden veyahut 0 332 223 70 00 nolu Randevu Sekreterliği numarasını arayarak telefon üzerinden randevularınızı alabilirsiniz.

İletişim

Anabilim Dalı : 0332 223 61 55
Poliklinik : 0332 223 62 15
Klinik : 0332 223 61 55