About Us

Kalp Damar Cerrahisi
Kalp Damar Cerrahisi Kliniği 1982 yılında Prof.Dr.Hasan Solak tarafından kurulmuştur. 1983 yılında kapalı kalp ameliyatları, damar ameliyatları ve toraks ameliyatları başlatılmıştır. 1989 yılında ilk açık kalp ameliyatı gerçekleştirilmiş ve bu yıldan sonra vaka sayısında sürekli artış gözlenmiştir. Kliniğimizde şu an, 7 öğretim üyesi ve 5 asistan doktor ile hizmet ve eğitim/öğretim faaliyetlerine devam edilmektedir.
Kliniğimiz 2013 yılında servis ve yoğun bakım ünitesinde kapsamlı bir revizyon geçirerek konforlu ve modern yataklı ünitelerine kavuşmuştur. Anabilim dalımız K Blok 3 ve 4. Katlarda hizmet vermekte olup, servisimiz 2 adet süit oda, 5 adet özel oda, 8 adet tek kişilik ve 5 adet çift kişilik, toplamda 25 yatak ile hizmet vermektedir. Yoğun bakım ünitemiz K Blok 3. Katta yer almakta olup, biri izole oda olmak üzere 8 yataktan oluşmaktadır.
Ameliyathanemiz, aynı bina içerisinde 4. Katta yer almaktadır. Kliniğimiz toplam 3 adet ameliyathanesinde yıllık yaklaşık 500 açık kalp ameliyatı ve toplamda 1000 ameliyat ile Konya'mız ve bölgemize hizmet vermektedir. Mevcut ameliyat sayıları ve işlem portföyü itibari ile tüm üniversite hastaneleri içerisinde en ön sıralarda yer almaktadır.
Özellikle açık kalp cerrahisinde son yıllarda minimal invaziv (küçük kesi ile yapılan kalp ameliyatları) alanında belirgin artış sağlanmıştır. Kliniğimiz deneyimli personeli, uygun fiziki şartları ve son yıllarda artan başarısı ile şehrimizin en çok açık kalp cerrahisi (bypass operasyonları ve kalp kapak ameliyatları) yapılan merkezi konumundadır. Son yıllarda gelişen teknoloji ve girişimsel işlemlerdeki artış nedeni ile 2014 yılında Hibrit Ameliyathanemiz devreye girmiş, bu sayede endovasküler diye tabir edilen kapalı ameliyatlar ile periferik arter stent, aort anevrizma ve diseksiyonlarında endovasküler stent implantasonu (EVAR/TEVAR) başarı ile uygulanmakta, bu konuda ülke çapında referans merkezi haline gelmiştir.
Yine son yıllarda damar cerrahisindeki gelişmeler ışığında özellikle kapalı varis ameliyatlarında (lazer, radyofrekans) ve toplardamar hastalıklarında (derin ven trombozu vs..) Doppler ultrason ve hibrit ameliyathane destekli ameliyatlar başarılı bir şekilde yapılmaktadır. Ayrıca kronik böbrek yetmezlikli hastalarımıza kateter ve AV fistül gibi damar yolu erişimlerinin sağlanması kliniğimizde yapılan operasyonların belirli bir oranını teşkil etmektedir.
Bölümümüz sürekli artan hasta sayısı ve operasyon çeşitliliği ile sadece şehrimizin değil, tüm bölgemizin kalp ve damar cerrahisi konusunda sağlık güvencesidir.

Hizmetlerimiz

Kliniğimizde eğitim ve araştırma çalışmaları yanında klinik ve poliklinik hizmetleri verilmektedir. Kliniğimiz Asuman Doğan Kafalı Kalp Merkezi'nde bulunmaktadır. Polikliniğimiz zemin katta, servislerimiz 3. ve 4. kattadır. Sabah saat 08:30'da hizmete başlayan polikliniğimizde randevu verilmemektedir. Randevu için hastane randevu sistemi esastır.

Randevu

Ana Sayfamızda bulunan online randevu linkine tıklayarak randevunuzu internet üzerinden veyahut 0 332 223 70 00 nolu Randevu Sekreterliği numarasını arayarak telefon üzerinden randevularınızı alabilirsiniz.

İletişim

Anabilim Dalı :0332 223 68 61
Poliklinik : 0332 223 78 34
Klinik : 0332 223 68 61