About Us

Ortopedi Ve Travmatoloji
Ortopedi ve Travmatoloji kliniğimiz 28 Haziran 1983’te Sayın Prof. Dr. Abdurrahman KUTLU tarafından kurulmuştur. Otuz iki yıldır hizmet veren kliniğimizde 7 Öğretim Üyesi, 12 araştırma görevlisi, 11 hemşire, 12 yardımcı sağlık personeli, 1 röntgen teknikeri, 1 sağlık teknisyeni ve 5 tıbbi sekreter hizmet sunmaktadır. Kliniğimizin yatak sayısı kurulduğu yıllarda 18 iken bugün 41 yatakla hizmet vermekteyiz. Anabilim dalımızda iki alçı odası, iki arşiv odası, 1 adet seminer odası ve haftanın beş günü kullanılabilen tam donanımlı 3 adet ameliyat salonu mevcuttur.

Anabilim Dalı Başkanımız Prof. Dr. Recep MEMİK, Öğretim Üyelerimiz, Doç. Dr. Onur BİLGE, Doç. Dr. Faik TÜRKMEN, Yrd. Doç. Dr. Burkay Kutluhan KAÇIRA, Yrd. Doç. Dr. İsmail Hakkı KORUCU Öğretim Görevlisi, Yrd. Doç. Dr. Mustafa ÖZER ve Yrd. Doç. Dr. Tahsin Sami ÇOLAK kadromuzu oluşturmaktadır.

Öğretim Üyelerimiz, Genel Ortopedi ve Travmatoloji yanında, travma, omurga cerrahisi, spor hekimliği, pediatrik ortopedi, kemik ve yumuşak doku tümörleri cerrahisi, artroskopi (eklem endoskopisi), artroplasti (eklem protezleri), el ve omuz cerrahisi alanlarında branşlaşarak hizmet vermektedir. Tüm bu branşlarda ki gelişmeler Öğretim Üyelerimiz tarafından takip edilmekte ve en güncel tedaviler kliniğimizde uygulanmaktadır. Tedavi hizmetleri yanında Öğretim Üyelerimiz birçok toplantı ve kursta görev alarak eğitim faaliyetlerinde bulunmaktadırlar. Kliniğimizin her yıl yaptığı bilimsel çalışmalar, ulusal ve uluslararası dergilerde yayımlanmaktadır.

Ayrıca, öğretim üyelerimizden Doç. Dr. Onur BİLGE, "Avrupa Tıp Uzmanları Birliği - Ortopedi Bölümü" (UEMS-Orthopaedic Section) tarafından, 2014 yılında Viyana'da gerçekleştirilen iki aşamalı bilim sınavını başarıyla geçerek, "Avrupa Ortopedi ve Travmatoloji Yeterlilik Diploma Sertifikası"nı (EBOT) almış ve "Fellow of the European Board of Orthopaedics and Traumatology" ünvanını kazanmıştır. TOTBİD (Türk Ortopedi ve Travmatoloji Birliği Derneği) kayıtlarına göre, 2015 yılına kadar ülkemizde bu sertifikaya sahip olan toplam 29 uzman bulunmaktadır.

El ve Üst Ekstremite Cerrahisi Bilim Dalımız her türlü acil el ve üst ekstremite yaralanması için 24 saat boyunca hizmet vermektedir. Ayrıca el ve üst ekstremitenin tüm elektif hastalıkları da Bilim Dalımızda tedavi edilmektedir. Senelik ortalama 1000 civarı el ve üst ekstremite ameliyatı Bilim Dalımızda yapılmaktadır.

2014 yılından itibaren Bilim Dalımız Fakültemizin Genel Cerrahi Anabilim Dalıyla yaptığı protokolle Sağlık Bakanlığı ve YÖK’e Dekanlığımız nezdinde müracaat etmiş ve El cerrahisi Dalında yan dal uzmanlık eğitimi vermeye hak kazanmıştır. Bunun sonucu olarak son yan dal sınavında 2 Ortopedi ve Travmatoloji uzmanı yan dal uzmanlık öğrencisi olarak Bilim Dalımızda eğitim almaya hak kazanmıştır. Sınavla gelen iki uzman Temmuz ayında yan dal için eğitime başlayacaktır. Ayrıca Bilimi Dalımız Avrupa El Cerrahisi Federasyonuna akreditasyon için müracaat etmiş ve ülkemizdeki 3. klinik olarak federasyonunda akreditasyonun kabul edildiği bildirilmiştir.

Hizmetlerimiz

Ortopedi ve Travmatoloji Ana Bilim Dalımızda Ortopedi ve Travmatoloji alanıyla ilgili çeşitli alt branşlarda hizmet verilmektedir. Bunlar;
Ortopedik Travma Cerrahisi(İskelet sisteminin her türlü kırık,çıkık tedavisi),
Spor Travmatolojisi(Spor Yaralanmaları),
Artroskopik Girişimler( Diz,omuz,ayak bileği,kalça eklemlerinin artroskopik tedavileri),
Artroplastik Girişimler(Yapay eklem (Protez) cerrahisi,diz kalça ve omuz eklemleri tedavisi),
Spinal (Omurga) Cerrahi ile ilgili girişimler,
Pediatrik Ortopedi: Çocuk Ortopedisi,
El Cerrahisi ve Mikrocerrahi ile ilgili girişimler,
Ortopedik Onkoloji (Ortopedik Tümör Cerrahisi)

Randevu

Ana Sayfamızda bulunan online randevu linkine tıklayarak randevunuzu internet üzerinden veya
0332 223 70 00 nolu Randevu Sekreterliği numarasını arayarak telefon üzerinden randevularınızı alabilirsiniz.

İletişim

Anabilim Dalı: 0332 223 62 30
Poliklinik : 0332 223 70 46
Klinik : 0332 223 72 65