Blog Post

Türk Standartları Enstitüsü (TSE) Denetimi Başarıyla Sonuçlandırıldı

  • 23-12-2015


Türk Standartları Enstitüsü (TSE) Denetimi Başarıyla Sonuçlandırıldı

14-16 Aralık 2015 tarihleri arasında Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından gelen 8 kişilik bir ekip tarafından hastanemizin sahip olduğu 9001-2008 Kalite Yönetim Sistemi, 14001 Çevre Yönetim Sistemi, 10002 Müşteri Memnuniyet Sistemi, 18001 OHSAS İş Sağlığı Güvenliği Yönetim Sistemi belgeleri için uygunluk tetkiki yapıldı. Açılış toplantısı ile başlayan ve kapanış toplantısıyla tamamlanan değerlendirmeye Hastane Başhekimi Prof. Dr. Ahmet TEKİN, Hastane Başhekim Yardımcıları, Hastane Başmüdürü Mustafa KARAKIŞLA, Hastane Müdür Yardımcıları, Kalite Yönetim Direktörü ve Kalite Birimi çalışanlarının katılımıyla gerçekleştirildi.

Değerlendirmeyle ilgili açıklama yapan Kalite Yönetim Direktörü Ayfer ERDOĞAN;
‘’Kalite çalışmalarının temelinde üst yönetimin desteği ve ekip ruhunun olduğu belirten ERDOĞAN hedefimiz; hasta, çalışan memnuniyeti ve güvenliğini en üst düzeye çıkarmak amacıyla Uluslar arası standartları tüm birimlerimize uyarlayarak süreçlerimizi iyileştirmek ve sürekli eğitim ile destekleyerek kalite kültürünü tüm çalışanlarımıza benimsetmektir.’’ şeklinde ifade etti.

Ayrıca; Necmettin Erbakan Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Hastanemiz Türkiye’de 4 yönetim sistemi belgesine sahip tek hastane olma özelliğine sahip.... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ...