Blog Post

 

NEÜ Öğretim Üyesi Prof. Dr. Erdal Kalkan Türk Nöroşirürji Akademisi Yönetim Kuruluna Seçildi

04.01.2016

NEÜ Öğretim Üyesi Prof. Dr. Erdal Kalkan Türk Nöroşirürji Akademisi Yönetim Kuruluna Seçildi

2015 yılı başında kurulan, Türkiye’deki tüm Beyin ve Sinir Cerrahisi profesörleri ve eğitim araştırma hastanelerinin klinik şefleri ile emekli olmuş beyin cerrahlarını bir araya getiren ve Kurucu Başkanlığını Hacettepe Üniversitesi eski Rektörü Tuncalp Özgen’in üstlendiği Türk Nöroşirürji Akademisi yönetim kuruluna Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) Meram Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Erdal Kalkan da seçildi

Türkiye’deki Beyin ve Sinir Cerrahisinin gelişimi, uluslararası ilişkilerini artırma, eğitim ve öğretim için politikalar üretme, sivil toplum örgütü olarak etkin çalışmalarda bulunarak nöroşirürjinin felsefesini yapmak için kurulan akademide 200 civarında üye yer aldı. İlk kongresini Kıbrıs’ta ‘Nasıl bir Akademi’ ana konusu ile yapan Akademide NEÜ Öğretim Üyesi Prof. Dr. Erdal Kalkan da ‘Sivil Toplum ve Demokrasi’ konulu bir konuşma yaptı. 

2. Kongre Konya’da Gerçekleştirilecek

Başarılı geçen akademi kongresi esnasında yapılan yönetim kurulu toplantısında Prof. Dr. Erdal Kalkan’ın önerisi ile Kasım 2016’da yapılması planlanan 2. kongrenin Konya’da gerçekleştirilebilmesi için çalışmalarda bulunma kararı alındı.