Blog Post

 

Meram Tıp Fakültesi’nin Kalitesi Bir Kez Daha Tescillendi

05.01.2016

Meram Tıp Fakültesi’nin Kalitesi Bir Kez Daha Tescillendi

Meram Tıp Fakültesi Hastanesi dört farklı kalite yönetim sistemine sahip Türkiye’deki sayılı üniversite hastanesinden biri olduğunu bir kez daha tescilledi. Ayrıca Meram Tıp Fakültesi Konya’da bu belgelere sahip tek kamu hastanesi olma özelliği taşıyor. 

Konu ile ilgili açıklama yapan Meram Tıp Fakültesi Hastane Başhekimi Prof. Dr. Ahmet Tekin: “Meram Tıp Fakültesi Hastanesi; bölgemizin, Konya’nın en büyük, en köklü hastanesidir. Sadece merkeze değil çevre il ve ilçelere de ciddi hizmetler vermekteyiz. Hastanemiz Konya’da birçok ilki başarmış durumdadır. Son olarak Konya’da başka kamu hastanesinde olmayan Türkiye’de de Üniversite bağlamında sayılı hastanelerde bulunan kalite yönetim sistemleri belgelerini almaya hak kazandık.” dedi.  2007’den beri kalite yönetim sistemlerine önem verdiklerine dikkat çeken Tekin; ISO 2001 TSE Belgesi, 14001 Çevre Yönetim Sistemi, 10002 Müşteri Yönetim Sistemi ve 18001 İş Sağlığı Güvenliği Yönetim Sistemi’ne müracaat ettiklerini ve detaylı incelemenin sonunda 4 belgeyi de almaya hak kazandıklarını söyledi. Tekin bu sayede daha kaliteli hizmetler sunmaya devam edeceklerine dikkat çekti. Personel ve hastalara sıfır riskle hizmet vermeyi amaçladıklarını söyleyen Tekin, bu belgelerin bu amaçlarını başardıklarının bir göstergesi olduğunu anlattı. 

İyi Sağlık Hizmeti Sunumu Ekip İşi

“Hastanemizin bu hale gelmesinde bu güne kadar emeği geçen tüm yöneticilerimize, tüm çalışanlarımıza, bütün hocalarımıza, üst yöneticilerimize, rektörlüğümüze sonsuz teşekkür ederiz.” diyen Hastane Başhekimi Prof. Dr. Ahmet Tekin, hastanede sağlık hizmeti sunumunun bir ekip işi olduğunu hiç kimsenin tek başına bu başarıyı elde edemeyeceğini ifade etti. “Bütün ekip biraraya geldiğimiz zaman çok ciddi hizmetler sunmaktayız.” diyen Tekin,  Konya’nın sağlık güvencesi olarak hizmet etmeye devam edeceklerini, var güçleriyle çalıştıklarını kaydetti ve Meram Tıp Fakültesi Hastanesi’nin daha iyi günlere geleceğini söyledi.