Blog Post

Konya'da Sağlığına Kavuştu

  • 07-05-2018

...

Konya'da Sağlığına Kavuştu

Konya Meram Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniğinden Prof. Dr. Ali Acar yaptığı tedaviyle öğretim üyesi ailenin umut ışığı oldu

Eskişehir Anadolu Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Hakan Karakehya ve Eşi Osmangazi Ünviversitesi Eskişehir Meslek Yüksekokulu Doktor Öğretim Üyesi Naile Karakehya, hamilelik döneminde hastalığa yakalandı. Hamileliğinin 34. haftasında gitttkleri kliniklerde plasentanın rahim duvarına yapışması ve belirli bölgelerde onu açması şeklinde bir rahatsızlık olduğu, anne ölümlerinin önemli bir kısmının da bundan kaynaklandığı ve Rahminin yüzde 70'nin alınabileceği söylendi.

Akademisyen çift, İstanbul ve Ankara'da bu hastalığı tedavi ettirecek doktor bulamadı. Konuştukları kişilerin ortak fikriyle Konya Meram Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniğinden Prof. Dr. Ali Acar'a ulaştılar. Acar, hastayı bekletmeden kliniğe aldı ve kendi geliştirdiği ve kendi adını taşıyan teknikle hastanın rahmini de koruyarak başarılı bir şeklide ameliyat gerçekleştirdi.

Anne ve bebeğinin sağlığının iyi olduğu öğrenildi.

...