Blog Post

NEÜ Rektörü Şeker Vefat Eden Tıp Öğrencileri İçin Taziye Mesajı Yayımladı

  • 13-04-2016

...

NEÜ Rektörü Şeker Vefat Eden Tıp Öğrencileri İçin Taziye Mesajı Yayımladı

Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Şeker trafik kazası sonucunda hayatlarını kaybeden Meram Tıp Fakültesi öğrencileri ile ilgili bir taziye mesajı yayımladı. Şeker mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Necmettin Erbakan Üniversitesi olarak Meram Tıp Fakültesi öğrencilerimizden Çağdaş Kahveci ve Süleyman İşkal isimli evlatlarımızı talihsiz bir trafik kazası neticesinde kaybetmenin derin hüznü içindeyiz.

Yetişmiş insan gücüne duyulan ihtiyacın had safhada olduğu ülkemizde, ailelerin ve devletimizin evlatlarımız için yıllardır sarfettiği yoğun ilgi ve emekler de acımızı bir kat daha artırmaktadır. Bu elim olayda tek tesellimiz ise Fetullah Akbaba ve Muhittin Kılıç’ın yaralı olarak kurtulmuş olmasıdır. Dileğimiz bu tür elim trafik kazalarının son bularak bizleri derinden yaralayan can kayıplarının olmamasıdır.

Beyaz önlükleri ile tıp doktoru olarak mezun olmalarına ömürleri vefa etmeyen merhum evlatlarımızı kendileriyle helalleşmek için; tüm hocaları, arkadaş ve sevenleriyle beraber eğitim gördükleri fakülteleri önünden dualar ve gözyaşlarıyla uğurladık.

Çağdaş’ımıza ve Süleyman’ımıza Allah’tan gani gani rahmet diliyorum. Acılarını en şiddetli şekilde yüreklerinde hisseden aileleri başta olmak üzere, tüm hocalarına, öğrenci arkadaşlarına ve sevenlerine sabırlar diliyorum. Ayrıca kazada yaralanan öğrencilerimize de acil şifalar dilerken, herkesten onların şifa bulup aramıza en kısa zamanda katılabilmesi için dua bekliyoruz.”