Blog Post

Rektörümüz Muzaffer Şekerden Zeki Altındağ'ın Vefatı Dolayısıyla Taziye Mesajı

  • 13-11-2017

...

Rektörümüz Muzaffer Şekerden Zeki Altındağ'ın Vefatı Dolayısıyla Taziye Mesajı


Zeki Altındağ Vefat Etti
Hayırsever işadamı Zeki Altındağ yaşamını yitirdi. Cenaze 11 Kasım Cumartesi günü öğle namazını müteakip Parsana Camisi’nde kılınacak cenaze namazının ardından Musalla Mezarlığı’na defnedilecek.

Hayırseverliği ile tanınan Zeki Altındağ vefat etti. Konya’nın tanınmış simalarından Zeki Altındağ yaşamını yitirdi. Cenaze 11 Kasım Cumartesi günü öğle namazını müteakip Parsana Camisi’nde kılınacak cenaze namazının ardından Musalla Mezarlığı’na defnedilecek.

ZEKİ ALTINDAĞ KİMDİR?
Konya/Kadınhanı ilçesinde doğdu. İlkokul tahsilini Kadınhanı Merkez İlkokulu’nda bitirdi. İlçesinde ayakkabı imalatçısı bir esnafın yanında beş yıl çıraklık yaptı. O yıllarda ilçenin köyleri ile olan ulaşımı jiplerle yapılıyordu. Yollar şimdiki gibi asfalt değildi. Jipçilik yapmaya başladı. Üç yıl bu işle uğraştı. Bu sırada askerlik görevini tamamladı. Askerlik dönüşünde bakkal dükkanı açtı.. 1972 yıllarında BMC kamyon bayiliği ve traktör bayiliklerini aldı. Daha sonra bir petrol istasyonu alarak petrol ticaretiyle iştikal etti.. Başarılı oldu. 1986 yılında Konya’ya taşındı. Konya da şirketleşti.. Dolayısıyla işini büyüttü. Konya’da bu işlerin yanında çeşitli oto alım satım pazarlama işleri ile de uğraştı.

Yaptığı hayır işleri:
- Konya Meram Tıp Fakültesine Acil Servis binası.
- Konya Meram Tıp Fakültesinde Zeki Altındağ Onkoloji Merkezi.
- Selçuklu İlçesi Sancak Mahallesine 4 katlı 24 derslikli ilköğretim okulu.
- Selçuklu İlçesi Erenköy Mahallesine 4 katlı 24 derslikli ilköğretim okulu.
- Selçuklu İlçesinin Cumhuriyet Mahallesine Zeki Altındağ Semt Polikliniği.
- Selçuklu İlçesinin Sancak Mahallesine 23 No’lu Zeki Altındağ Sağlık Ocağı.
- Selçuklu İlçesinin Sancak Mahallesine Zeki Altındağ Camii.
- Kadınhanı İlçesinde Zeki Altındağ Anadolu Lisesi.
- İki adet camii.

Rektör Şeker'den Taziye Mesajı
Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Şeker, Konya’nın tanınmış hayırseverlerinden Zeki Altındağ’ın vefatı dolayısıyla taziye mesajı yayımladı.

NEÜ Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Şeker, Konya’nın tanınmış hayırseverlerinden Zeki Altındağ’ın vefatı ile ilgili yayımladığı mesajında, "Yaptığı yardımlarla Konya’nın gelişmesine önemli katkılarda bulunan hayırsever büyüğümüz Zeki Altındağ’ın vefat haberini öğrenmiş bulunmaktayım. Meram Tıp Fakültesine de büyük katkıları olan Zeki Altındağ’ın cenaze namazına yurt dışında olduğum için katılamamanın üzüntüsü içindeyim. Merhuma Allah’tan rahmet, geride kalan yakınlarına sabırlar niyaz ederim” ifadelerini kullandı.

...