About Us

BiyokimyaAnabilim Dalımızda beş Profesör, üç Doçent, bir Yardımcı Doçent, bir Öğretim Görevlisi olmak üzere on Öğretim Üyesi, iki uzman doktor ile beş Araştırma Görevlisi görev yapmaktadır. Anabilim Dalımızda bir araştırma ve bir öğrenci laboratuvarı olmak üzere 2 laboratuvar bulunmaktadır. Anabilim dalımız araştırma laboratuvarında çok sayıda bilimsel araştırmalar yapılmakta ve çeşitli projeler yürütülmektedir. Ayrıca, fakültemizin farklı bölümlerinde görev yapan öğretim üyelerinin çeşitli araştırma çalışmaları ile çok sayıda araştırma görevlisinin tez çalışmaları anabilim dalımız araştırma laboratuvarında öğretim elemanlarımızın katkıları ile yapılabilmektedir.

Anabilim Dalı Öğretim üyelerinin görevlendirildiği Merkez Biyokimya laboratuvarında hastanemizin rutin biyokimya analizleri gerçekleştirilmektedir. Merkez biyokimya laboratuvarı bölgemizin en gelişmiş laboratuvarı olup rutin biyokimya, idrar, gaita, ilaç, kan gazları ve hormon analizlerine ilave olarak ileri teknoloji ve bilgi birikimi gerektiren hemoglobin zincir analizi, immünfiksasyon elektroforezi, ikili ve üçlü tarama testleri, prokalsitonin, osmolarite, homosistein, A,E ve D-vitaminleri, HPLC tekniği ile çeşitli hormon metabolitleri ve doğuştan metabolizma hastalıkları testleri gibi önemli analizler yapılmaktadır.

Laboratuvarımızda yıllık ortalama 4 milyon test çalışılmakta olup bu testler ulusal ve uluslararası kalite standartlarına uygun olarak çalışılmaktadır. Laboratuvarımız kalite yönetimine uygun olarak takip edilmekte ve çıkan sonuçlar bekletilmeden onaylanarak verilmektedir.

Hizmetlerimiz

Merkez biyokimya laboratuarımızda yıllık yaklaşık 330.000 hastaya ait toplam 2.400.000 test yapılmaktadır. Bu testlerin yaklaşık 2.100.000 biyokimya, 230.000 hormon, 73.000 idrar, 17.000 kangazı, 1000 elektroforez olarak gerçekleşmektedir.

Randevu

Randevu sistemi yoktur.

İletişim

Anabilim Dalı Sekreterliği : 0332 223 7122
Biyokimya Araştırma Laboratuarı : 0332 223 7118
Merkez Biyokimya Laboratuar Sorumlusu : 0332 223 6790